MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Pracowity początek wakacji wieluńskich szachistów.

Turniejem w Nowych Skalmierzycach 30.06 (startowało prawie 70 zawodników) zaczęli wakacje szachiści wieluńskiej piątki i GOKiS Skomlin. Bardzo dobrze zaprezentował się w turnieju Adam Słonina, który w grupie do lat 7 wywalczył piąte miejsce i wypełnił normę na IV kategorię szachową. Poza nim startowali także w grupie do lat 10 Kamil Świątek (11 miejsce) oraz Krzysztof Matys i Jan Zaton (dalsze miejsca).

Jeszcze w trakcie roku szkolnego (17 czerwca) odbył się Turniej z okazji dni Wieruszowa - XVII Challenge Day Open, w którym uczestniczyło sześcioro zawodników wieluńskiej piątki. Bardzo dobrze w turnieju spisał się Jakub Bakalarczyk zdobywając pierwsze miejsce w kategorii juniorów do lat 18, drugi był Michał Wieczorek. W kategorii juniorów do lat 11 pierwsza była Natalia Guzik, drugi Kamil Świątek, a trzecia Zuzia Bakalarczyk.

Najważniejszym turniejem początku wakacji był jednak wyjazd zawodników Piątki Wieluń na turniej szachów klasycznych odbywający się na Pojezierzu Mazurskim - IX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ostróda 2012. W turnieju uczestniczyło 11 zawodników (nie mogła grać Natalia Guzik przebywająca na kadrze województwa ) pod opieką  Pani Doroty Słonina oraz Darii Wolniaczyk (która grała także w turnieju). W grupie A grali: Daria Wolniaczyk, Bartosz Wolniaczyk i Hubert Makielak, którzy występ mogą zaliczyć do średnio udanych. Z pewnością do bardzo udanych mogą zaliczyć swój występ Michał Wieczorek i Jakub Bakalarczyk, którzy zdobyli II kategorie zajmując miejsca w czołowej dziesiątce zawodów w grupie Młodych Talentów (do lat 16). W grupie tej grali także: Dawid Makielak – 29 miejsce, Zuzia Bakalarczyk – 31, Szymon Stępień – 34, Kasia Jajczak – 36, oraz Natalia Kędzia – 39 miejsce. Bardzo dobrze spisał się Adam Słonina, który grał w dwóch turniejach o krótszym tempie i w obydwóch potwierdził uzyskaną przed wyjazdem IV kategorię szachową ogrywając wielu starszych od siebie zawodników. W pierwszym turnieju (Szachowe Nadzieje) zdobył 5 pkt. (z 7partii) zajmując 7 miejsce – zdobył puchar i I miejsce w kat. do lat 7. Natomiast w drugim turnieju (Turniej Klasyfikacyjny) wywalczył 8 miejsce (4pkt. z 7 partii) będąc najmłodszym zawodnikiem turnieju. Kolejnym zyskiem z w/w wyjazdu jest uzyskanie papierów sędziego III klasy przez Darię Wolniaczyk oraz sędziego młodzieżowego przez Huberta Makielaka, którzy uczestniczyli w kursie i egzaminie sędziowskim.

Kolejnym wyjazdem zawodników UKS Piątka Wieluń będą Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbywające się w dniach 1-5 sierpnia w Warszawie. Na stołecznym Torwarze będą mogli zaprezentować swoje umiejętności: Adam Słonina i Wiktor Łaniewski (grupa do lat 8); Natalia Kędzia, Kamil Świątek i Dawid Makielak (grupa do lat 10); Natalia Guzik, Zuzanna Bakalarczyk, Michał Wieczorek i Jakub Bakalarczyk (grupa do lat 12) oraz Bartosz Wolniaczyk i Hubert Makielak (grupa do lat 16).

Zawodnicy UKS Piątka Wieluń - Ostróda 2012

Na zdjęciu uczestnicy turnieju w Ostródzie: u góry od lewej Hubert Makielak, Bartosz Wolniaczyk, Daria Wolniaczyk, Dorota Słonina (opiekun); siedzą od lewej Dawid Makielak, Adam Słonina, Kuba Bakalarczyk, Szymon Stępień, Michał Wieczorek, Zuzia Bakalarczyk, Kasia Jajczak, Natalka Kędzia

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information