MOS UKS "Piątka Wieluń"

ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych

Piętnastu szachistów z Powiatu Wieluńskiego uczestniczyło w  Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych w dniach 30.01-1.02.2015. Rywalizowano na dystansie 7 rund w tempie 1h na zawodnika. W zawodach zwyciężył reprezentujący UKS Piątka Wieluń Hubert Makielak przed Piotrem Hałubcem (SDK Wieluń) oraz Jakubem Bakalarczykiem (Piątka Wieluń). W kategorii kobiet pierwsze miejsce Zuzanna Bakalarczyk, drugie Natalia Guzik, trzecie Natalia Kędzia – wszystkie reprezentujące UKS Piątka Wieluń. Na szczególną uwagę zasługuje gra 10 – letniego Szymona Wojtasika, który zajął czwarte miejsce w turnieju wygrywając cztery partie z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Nagrodą za bardzo dobrą grę jest uzyskanie normy na III kategorię szachową. Bardzo dobrą grę zaprezentowała także Zuzanna Bakalarczyk, która jako jedyna pokonała w ostatniej rundzie zwycięzcę turnieju – Huberta Makielaka.

17,5

W trakcie Mistrzostw Powiatu rozegrano także turniej: „Młode Talenty Powiatu Wieluńskiego”, w którym zwyciężyła (po dogrywce) Joanna Idasiak (GOKiS Skomlin) przed Igorem Misztelą (Piątka Wieluń) oraz Justyną Czarnuch (GOKiS Skomlin).

poniedziałek 13:30-16:00

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.