MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

XIV Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie

  Tradycyjnie około połowy listopada (7-8.11.2015)szachiści spotkali się w Skomlinie na rozgrywanym już po raz czternasty turnieju z okazji Święta Niepodległości o puchar Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa. Podobnie jak poprzednie edycje turniej rozegrano w trzech grupach turniejowych: A - zawodnicy z rankingiem ELO oraz 1800 i więcej (dopuszczono w tej grupie kilku zdolnych juniorów o rankingu 1600), B – juniorzy z  rankingiem do 1600 (do lat 15) oraz C – juniorzy z rankingiem do 1250 (do lat 12). Grupa A grała osiem rund po czterdzieści minut na zawodnika, grupa B dziewięć rund po 30 minut na zawodnika, a C 14 rund – każdy z każdym dwa razy.

W turniejowe szranki stanęło 45 szachistek i szachistów głównie z Powiatu Wieluńskiego oraz zawodnicy z Kluczborka, Sieradza, Prudnika, Byczyny i Łodzi. Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Zbigniew Guzik i Marcin Wojtasik jako rundowi. Głównym organizatorem i fundatorem nagród był jak zawsze życzliwy szachom Wójt Gminy Skomlin - Grzegorz Maras. Wsparcia organizacyjnego udzielili dyrektorzy skomlińskiego zespołu szkół  Jarosław Preś oraz Wioletta Musiał, szefowa skomlińskiego GOKiS-u  Anna Nowak, działacze WTSz MAT Wieluń oraz inicjatorzy pierwszych turniejów  Renata Kiczka oraz  Aleksander Owczarek, którzy byli także fundatorami nagród. Pozostali fundatorzy nagród to: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej, SKR Skomlin, Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego- Andrzej Chowis,  Leszek Cytryna,  Zbigniew Ciężki, Dariusz Osadnik , Sklep Lewiatan Skomlin oraz Karol Idasiak.

Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Uczestnicy imprezy chwalili sprawną organizację turnieju i świetną kuchnię serwującą doskonałe posiłki. Obiecali powrócić do Skomlina za rok.

W głównym turnieju zwycięzcą został Mariusz Kowalczyk - 7,0 pkt (LKS Park Starzenice) przed Karolem Rawiczem (Polonia Przemyśl) oraz Andrzej Szybką (PAT Ligota Dolna) – obaj 6,5 pkt, czwartym Natalia Guzik (GOKiS Skomlin), piątym Rafał Kowalczyk (LKS Park Starzenice), szóstym Antoni Szefer (Pątnów) oraz siódmym Adam Słonina (GOKiS Skomlin) – wszyscy 5,0 pkt. W kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Skomlina Natalia Guzik 5,0 pkt. wyprzedzając koleżankę z Piątki Wieluń – Zuzannę Bakalarczyk oraz Michalinę Matyjasek (GOKiS Skomlin). Natalia jest finalistką Mistrzostw Polski do lat 16, natomiast Michalina (podobnie jak Szymon Wojtasik) finalistami Mistrzostw Polski do lat 12.

W grupie B zwyciężył Dawid Makielak (UKS Piątka Wieluń) przed Arturem Mikołajczykiem (UKS Piątka Wieluń) oraz Patrykiem Pilarskim (GOKiS Skomlin). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się  Adrianna Zimoch (UKS Piątka Wieluń) przed Aleksandrą Ryng (UKS Piątka Wieluń) oraz Kamilą Spychała (GOK Czarnożyły). W grupie C zwyciężyła Justyna Czarnuch (GOKiS Skomlin). W kategorii chłopców wygrał Mikołaj Małycha (GOKiS Skomlin) przed przed Pawłem Szymoniakiem (UKS Piątka Wieluń) oraz Rafałem Dudaczykiem (Wieluń). Ponadto pięć osob podczas turnieju wypełniło normy na IV kategorię szachową oraz jedna na V kategorię szachową.

Na zakończeniu wręczane były nagrody - finansowe dla najlepszych zawodników w grupie A, a rzeczowe dla pozostałych. Wręczane były także nagrody specjalne: najstarszy uczestnik turnieju – Pan Marian Stępień (76 lat), oraz najmłodszy - Mikołaj Orłowski (6 lat), najlepszy zawodnik z Gminy Skomlin – Natalia Guzik. Wszyscy jednak,  oczekiwali przede wszystkim na losowanie (fundowanego przez Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa) roweru, którą odebrał w tym roku Pan Eugeniusz Spadliński.

Wyniki turnieju:

Grupa A – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5631/

Grupa B – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5633/

Grupa C – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5632/

 

Skomlin 2015

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information