MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Zwycięstwo Natalii Guzik w XV Mityngu Szachowym o Puchar Burmistrza Wielunia

Prawie 70 szachistek i szachistów stanęło do walki w sobotę i niedzielę (20-21.01.2018) o nagrody w XIV noworocznym Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy, który został rozegrany na sali gimnastycznej SP 5 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400, C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200.

W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń, SP 4 Wieluń, SDK Wieluń, SP Wierzchlas, SP Biała, ZSS Pątnów oraz GOK Osjaków. Bardzo dużą grupę gości reprezentowała ekipa z Jedynki Bełchatów, oraz mniejsze z LKS Goniec Kluczbork, MDK Fabryczna Polonia Wrocław, Częstochowy oraz LKS Polonii Poraj.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk oraz Zbigniew Guzik. W organizację imprezy z wielkim zaangażowaniem włączyli się rodzice zawodników UKS „Piątka Wieluń” reprezentowani przede wszystkim przez Marcina Wojtasika oraz Rafała Chrobota. Turniej po raz dziewiąty odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczał Burmistrz Wielunia Pan Paweł Okrasa oraz Dyrektor SP 5 w Wieluniu Pan Zbigniew Gajda.

            W turnieju A zwyciężyła (podobnie, jak dwa lata temu) Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń) - 7.0 pkt. przed ubiegłorocznym zwycięzcą Karolem Błaszczakiem (SDK Wieluń) – 6.5 pkt. oraz Jakubem Madajczakiem (MDK Fabryczna Polonia Wrocław) – 6.5 pkt. Wśród dziewcząt w tej grupie drugie miejsce zajęła Michalina Matyjasek (UKS Piątką Wieluń), a trzecie Anna Grzyb (UKS Jedynka Bełchatów).

W grupie B wśród chłopców wygrał Tomasz Chrobot (UKS Piątka Wieluń) przed Dawidem Khachatryanem i Filipem Choczajem (obaj SP 4 Wieluń). W kategorii dziewcząt wygrała Aleksandra Zając (UKS Piątka Wielun) przed siostrami Karoliną i Moniką Dumin z Jedynki Bełchatów.

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Mateusz Pawleta (LKS Polonia Poraj) – najmłodszy uczestnik turnieju przed Kacprem Stępnikiem (UKS Piątka Wieluń) oraz Franciszkiem Wernerem (UKS Jedynka Bełchatów). Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Oliwia Orzełek i Oliwia Bubel (obie SP 4 Wieluń) przed Alicją Stępnik (UKS Piątka Wieluń).

            W trakcie turnieju 11 osób uzyskało V i trzy IV kategorie szachowe.

Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje oczywiście zwycięstwo Natalii Guzik oraz bardzo dobry występ Adama Słoniny (siódme miejsce w grupie A). Dobra gra niedawnych debiutantów na turniejach szachowych (Oli Zając, Tomka Chrobota, Julki Woszczyk, Weroniki Piotrowskiej, Zosi Patyk), którzy rok temu zaczęli grać w szachy, a w tym turnieju (mając niedawno zdobyte IV kategorie szachowe) walczyli w grupie B odnosząc kilka cennych zwycięstw.

Wyniki turnieju można prześledzić na stronie

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7887/ - gr. A,               

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7888/ - gr.B,

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7889/ - gr.C.

 

 

1Najlepsze zawodniczki grupy A w towarzystwie Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy.

2

Najlepsi zawodnicy grupy A w towarzystwie Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy.

 

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information