MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Zwycięstwo Natalii Guzik w XVII Mityngu Szachowym o Puchar Burmistrza Wielunia

Ponad 50 szachistek i szachistów stanęło do walki w sobotę i niedzielę (8-9.02.2020) o nagrody w XVII Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy, który został rozegrany na sali gimnastycznej SP 5 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400, C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200. Ze względu na małą liczbę uczestników w grupie B – grupy A i B grały w tym roku razem.

W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń oraz bardzo duża grupa juniorów z Jedynki Bełchatów. Reprezentowane były także: Hetman Częstochowa, SDK Wieluń, SP Wierzchlas, Zawsze Razem Kluczbork, Dwie Wieże Rzgów, Sędziejowice, Dobroń, Wieruszów.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk oraz Zbigniew Guzik. Turniej po raz jedenasty odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczali Burmistrz Wielunia Pan Paweł Okrasa oraz Wicedyrektor SP 5 w Wieluniu Pan Jerzy Wieczorek.

            W turnieju A zwyciężyła tak jak dwa lata temu Natalia Guzik z UKS Piątka Wieluń przed koleżanką klubową Michaliną Matyjasek (obie po 7.0 pkt.). Trzecie miejsce w grupie kobiet zajęła Weronika Bukała (Jedynka Bełchatów) – 6.0 pkt. Wszystkie dziewczęta w tej grupie (7) są finalistkami Mistrzostw Polski Juniorek na rok 2020, a najmłodsza z nich Zuzanna Kamińska z Częstochowy – rocznik 2013 jest finalistką Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10. W grupie mężczyzn wygrał Karol Błaszczak (SDK Wieluń) – 6.5 pkt. przed Andrzejem Merci (Goniec Kluczbork) – 6.5 pkt. oraz Maksymilianem Pietrasem (Częstochowa) – 6.0 pkt.

W grupie B wśród chłopców wygrał Adrian Jabłoński (Sędziejowice) – 4.0 pkt. przed Szczepanem Batorem (UKS Piątka Wieluń) - 3.0 pkt. oraz Mateuszem Banasiakiem (Jedynka Bełchatów) – 2.0 pkt.  W kategorii dziewcząt wygrała Małgorzata Kruszewska (Jedynka Bełchatów) – 4.0 pkt. przed Kingą Szafran (UKS Piątka Wielun) 3.5 pkt. oraz Alicją Lewińską (Jedynka Bełchatów) – 3.0 pkt..

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Jakub Kukieła (SP Sędziejowice) przed Adamem Feslerem (Jedynka Bełchatów) – obaj po 8.0 pkt. oraz Maciejem Szczęsnym (SP Sędziejowice) – 6.0 pkt. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Łucja Lamecka (Sędziejowice) przed Zofią Tąpała oraz Moniką Kozub (obie Jedynka Bełchatów) – wszystkie zdobyły po 4.0 pkt.

            W trakcie turnieju dziewięć osób uzyskało V i aż cztery IV kategorie szachowe. Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje oczywiście postawa dziewcząt z wieluńskiej piątki (Natalia Guzik i Michalina Matyjasek), które wygrały dosyć wyraźnie tegoroczne zawody.

Wyniki turnieju można prześledzić na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_489/ - gr. A i B,

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_491/ - gr.C.

Webp.net-resizeimage 1

9305

Webp.net-resizeimage

1

 

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information