MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz dwa medale zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych.

W Księżych Młynach w dniach 6-10.06.2012 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych. Wzięło w nich udział prawie 90 zawodników z 11 klubów. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Szachowy w Łodzi. W turnieju wzięła udział dwunastoosobowa drużyna UKS Piątka Wieluń. Rywalizacja przebiegała na dystansie 11 rund w trzech grupach turniejowych: dziewczęta i chłopcy do lat 9, juniorki powyżej 9 lat i juniorzy powyżej 9 lat. Sędzią głównym zawodów był Sędzia Międzynarodowy Pan Andrzej Miętkiewicz. Po zakończeniu turnieju dokonano podziału na grupy wiekowe określone przepisami PZSzach.

       Najlepiej spośród zawodników UKS Piątka Wieluń spisała się Natalia Guzik wygrywając grupę dziewcząt do lat 11 zajmując jednocześnie trzecie miejsce w turnieju do lat 17. W trakcie turnieju pokonała kilka starszych koleżanek przegrywając tylko z dwiema 16-letnimi dziewczętami, które mają m. in. na koncie złote medale Mistrzostw Polski (Ola Tarnowska – złoto w szachach klasycznych do lat 10 i Emilia Kustal – trzy złote w szachach szybkich do lat 12). W kategorii do lat 11 dziewcząt wieluńska piątka okazała się potęgą zajmując także trzecie miejsce (Natalia Kędzia), czwarte (Zuzanna Bakalarczyk) i piąte (Katarzyna Jajczak). Dobry turniej zagrał Bartek Wolniaczyk – niestety porażka w ostatniej rundzie spowodowała spadek na dwunaste miejsce w turnieju do lat 17 i aż siódme w grupie do lat 15. Bardzo dobre zawody rozegrał Kamil Świątek debiutujący w tak poważnych zawodach w grupie do lat 9. Zdobył 7 pkt. wypełniając normę na IV kat. szachową i zajmując ostatecznie szóste miejsce w grupie turniejowej (tylko 1 pkt. brakło do srebrnego medalu).

Wyjazd na Mistrzostwa Województwa był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta i Gminy Wieluń.

Miejsca i zdobycze punktowe zawodników UKS Piątka Wieluń

Chłopcy do lat 17:

6. Makielak Hubert                         5,5 pkt.

Chłopcy do lat 15:

7. Wolniaczyk Bartosz                     6,5 pkt.

Chłopcy do lat 13:

7. Wieczorek Michał                       5,0 pkt.

9. Bakalarczyk Jakub                     4,5 pkt.

Chłopcy do lat 13:

6. Makielak Dawid                          4,5 pkt.

11. Stępień Szymon                       3,5 pkt.

Chłopcy do lat 9:

6. Świątek Kamil                            7,0 pkt.

Dziewczęta do lat 11:

1. Guzik Natalia                             8,5 pkt.

3. Kędzia Natalia                            5,5 pkt.

4. Bakalarczyk Zuzanna                 5,5 pkt.

5. Jajczak Katarzyna                      5,5 pkt.

Dziewczęta do lat 13:

8. Siorek Beata                              5,0 pkt.

W klasyfikacji drużynowej klub UKS Piątka Wieluń wywalczył szóste miejsce.

Klasyfikacja drużynowa Indywidualnych Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach 2012

L.P.                    Klub                                         PKT.                   

1.       KSz Piątka Skierniewice                           55    

2.       ŁKS Szach-Centrum Łódź                         23

3.       UKS Jedynka Bełchatów                           12             

4.       PTC Pabianice                                             11

5.       Pałac Nieborów                                          10

6.       UKS Piątka Wieluń                                       9

Zawodnicy UKS Piątka Wieluń - Księże Młyny 2012 

 Na zdjęciu zawodnicy UKS Piątka Wieluń wraz z opiekunami i trenerami.Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information