MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Udany występ zawodników UKS „Piątka Wieluń” w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Warszawie

          W dniach 1-5.08.2012r. odbywały się w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych. W tym roku w Mistrzostwach grało prawie 800 dzieci z klubów całej Polski. Wieluńska ekipa UKS Piątka liczyła w tym roku jedenastu zawodników: Bartek Wolniaczyk i Hubert Makielak w grupie chłopców do lat 16; Michał Wieczorek i Jakub Bakalarczyk w grupie chłopców do lat 12; Natalia Guzik i Zuzia Bakalarczyk w grupie dziewcząt do lat 12; Natalia Kędzia w grupie dziewcząt do lat 10; Dawid Makielak i Kamil Świątek w grupie chłopców do lat 10 oraz Wiktor Łaniewski i Adam Słonina w grupie chłopców do lat 8. Opiekunami podczas zawodów byli Izabela Łaniewska i Waldemar Wolniaczyk.   

          Występ naszych zawodników w turnieju szachów szybkich (15 min. + 10 sek. za ruch) uznać należy jako odpowiedni do ich aktualnych możliwości, a Natalki Guzik, Wiktora Łaniewskiego i Natalki Kędzi wręcz bardzo dobry. W grupie do lat 12 Natalia Guzik zdobywając 7 pkt. (z 11 partii) zajęła ósme miejsce, Wiktor Łaniewski zdobywając 5,5 pkt. zajął 47 miejsce ;natomiast Natalia Kędzia w grupie do lat 10 zdobyła 5 pkt. zajmując 37 miejsce. Chłopcy zajęli nieco niższe miejsca (przede wszystkim ze względu na dużą liczbę grających w ich grupach), ale ich dorobek punktowy z pewnością był zadowalający: Hubert Makielak 74 miejsce – 4 pkt. Bartek Wolniaczyk 80 miejsce – 3,5 pkt. Bardzo dobrze grał przez cały turniej Michał Wieczorek zajmując przez większość turnieju miejsca od 15 do 30 (grał wszystkie rundy z zawodnikami rozstawionymi między 10 a 40 numerem – sam miał 62) i niestety w ostatniej rundzie przegrał na czas w wygranej pozycji i uplasował się na 58 miejscu (4,5 pkt.); tuż za nim Kuba Bakalarczyk (60 miejsce - 4,5 pkt.). Dobrze zaprezentowali się Dawid Makielak (70. – 4,5 pkt.) i Kamil Świątek (76 – 4,0 pkt.) w grupie do lat 10 oraz Adam Słonina w grupie do lat 8 – 64 miejsce (4,5 pkt.), a także Zuzia Bakalarczyk (51 miejsce – 4,5 pkt.) w grupie dziewcząt do lat 12. Wśród ponad 100 sklasyfikowanych klubów UKS Piątka Wieluń zajął 53 miejsce.

          Po trzech dniach występów w szachach szybkich przyszedł czas na szachy błyskawiczne – grano jedenaście rund (mecz i rewanż) tempem 3 min. na zawodnika + 2 sek. za ruch w grupie do lat 12, 14, 16 i 18 oraz tempem 6 min. na zawodnika + 4 sek. za ruch w grupach młodszych (bez rewanżu). Znów lepiej spisały się dziewczyny: Natalia Guzik (12 pkt. – 20 miejsce); Zuzia Bakalarczyk (9 pkt. – 44 miejsce); Natalia Kędzia (4 pkt. – 43 miejsce). Spośród chłopców najlepiej spisali się najmłodsi: Adam Słonina (4,5 pkt. – 44 miejsce), Wiktor Łaniewski (4 pkt. – 49 miejsce). Dobrze zagrał także Kuba Bakalarczyk (10,5 pkt. – 48 miejsce). Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca poza czołową pięćdziesiątką: Michał Wieczorek zdobył 10 pkt. (53 miejsce), Dawid Makielak (4 pkt. – 67 miejsce), Kamil Świątek (4 pkt. – 68 miejsce), Hubert Makielak – 8 pkt. (70 miejsce) Bartek Wolniaczyk 8 pkt. (72 miejsce).Należy pamiętać, że w niektórych grupach turniejowych grało około 100 zawodników (wśród chłopców) oraz ponad 60 zawodniczek.

         W sumie występ zawodników UKS Piątka Wieluń bardzo udany, zwłaszcza Natalii Guzik oraz najmłodszych chłopców, którzy bardzo dzielnie walczyli i dobrze rozliczali czas. Większość zawodników wieluńskiej piątki jest rocznikiem młodszym w tym roku, a więc za rok wyniki powinny być lepsze.

Zawodnicy UKS Piątka Wieluń

 Zawodnicy UKS Piątka Wieluń: od lewej, u góry: Waldemar Świć (trener), Natalia Kędzia, Michał Wieczorek, Adam Słonina, Zuzia Bakalarczyk, Natalia Guzik, Hubert Makielak, Bartek Wolniaczyk, Waldemar Wolniaczyk (trener); u dołu: Kuba Bakalarczyk, Wiktor Łaniewski, Dawid Makielak, Kamil Świątek.

Zawodnicy UKS Piątka Wieluń z Kamilem Dragunem

 Zawodnicy UKS Piątka Wieluń z Kamilem Dragunem (Stilon Gorzów – mistrz świata do lat 16 z 2010 roku) przed Stadionem Narodowym. Od lewej: Bartek Wolniaczyk, Waldemar Wolniaczyk (opiekun), Kamil Świątek, Adam Słonina, Michał Wieczorek, Kuba Bakalarczyk, Wiktor Łaniewski, Zuzia Bakalarczyk, Natalia Guzik, Hubert Makielak, Natalia Kędzia, Dawid Makielak i Kamil Dragun.


Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information