MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Troje szachistów UKS Piątka Wieluń wywalczyło awans do przyszłorocznych indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

        W trakcie Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, odbywających się w Księżych Młynach k. Warty w dniach 19-25.10.2012 wzięło udział 9 zawodników UKS Piątka Wieluń. Awans do Mistrzostw Polski wywalczyły dziewczęta do lat 11 zajmując w tej grupie wiekowej pierwsze trzy miejsca.

Wyniki zawodników UKS Piątka Wieluń w poszczególnych grupach wiekowych:

Chłopcy do lat 15:  9. Bartosz Wolniaczyk 5,5 pkt z 10 partii
Chłopcy do lat 13: 5. Michał Wieczorek 6pkt. /9
8. Jakub Bakalarczyk 5pkt./9
Chłopcy do lat 11: 5. Jan Jasiński 3pkt./7
Chłopcy do lat 9: 9. Kamil Świątek 5pkt./9
Dziewczęta do lat 11:     1. Natalia Guzik 7pkt./7
2. Zuzanna Bakalarczyk 5,5pkt./7
3. Katarzyna Jajczak 4pkt./7
6. Natalia Kędzia 2,5pkt./7

                  

Najlepiej spośród wszystkich zawodników spisały się dziewczęta potwierdzając dominację wieluńskiej piątki w grupie wiekowej do lat 11. Bardzo dobrze zagrała Natalka Guzik (mieszkanka Skomlina), która jako jedyna spośród zawodników wszystkich grup wygrała wszystkie partie. Dobre zawody rozegrała także Zuzia Bakalarczyk, która zdobyła drugą kategorię szachową. Na trzecim miejscu w grupie Kasia Jajczak – wyprzedziła dwie o rok starsze reprezentantki LUKKS Kielce. Niewiele brakło aby wszystkie awanse pozostały w Wieluniu, gdyż w ostatniej partii turnieju wygrana Natalki Kędzi dawała jej także awans z czwartego miejsca – niestety nie udało się. Bardzo niewiele zabrakło do awansu czterem innym zawodnikom wieluńskiej piątki: Michał Wieczorek i Kuba Bakalarczyk, aby awansować musieli wygrać ostatnie partie i liczyć na dobry układ wyników w pozostałych. Niestety wygrana Michała nie dała awansu – na przeszkodzie stanął remis na pierwszej szachownicy i porażka Kuby (przy remisie lub zwycięstwie Michał wchodził do mistrzostw). Janek Jasiński miał jeszcze teoretyczne szanse w ostatniej rundzie, ale okazało się, że wygrana nie dała awansu, ponieważ bezpośredni konkurent także wygrał swoją partię. Szanse na awans miał także Kamil Świątek, który jednak mimo wygranej spadł aż na 9 miejsce, ze względu na bardzo niekorzystne wyniki przeciwników. Jego dużym zyskiem jest uzyskanie trzeciej kategorii szachowej. Drużynowo zawodnicy UKS Piątka Wieluń zajęli czwarte miejsce ustępując jedynie Piątce Skierniewice, ŁKS Szach-Centrum Łódź oraz LUKKS Kielce. Z pewnością wyjazd bardzo udany ze względu na prezentowany poziom gry i profesjonalne podejście młodych szachistów do obowiązków – niestety mniej udany, jeśli chodzi o awanse do MPJ, ale niestety brakło szczęścia.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z dotacji Gminy Wieluń oraz z dotacji Gminy Skomlin (Natalia Guzik i Kamil Świątek) przy dużym wsparciu ze środków własnych UKS Piątka Wieluń, ŁZSzach oraz rodziców. Wsparcia udzieliła także firma Techmex.

ksiezemlyny2012-1

Medalistki w kategorii dziewcząt do lat 11: od prawej – Natalia Guzik, Zuzanna Bakalarczyk oraz Katarzyna Jajczak.

ksiezemlyny2012-2

Zawodnicy wieluńskiej piątki z trenerami: od lewej – Waldemar Wolniaczyk, Grzegorz Wojna, Katarzyna Jajczak, Bartosz Wolniaczyk, Zuzanna Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Natalia Guzik, Jakub Bakalarczyk, Natalia Kędzia, Jan Jasiński i Kamil Świątek

Klasyfikacja drużynowa półfinałów:

1. KSz Piątka Skierniewice  31 pkt.
2. ŁKS Szach-Centrum Łódź 16 pkt.
3. LUKKS Kielce 15 pkt.
4. UKS Piątka Wieluń 12 pkt.
5. UKS Jedynka Bełchatów 10 pkt.
6. Victoria Kielce 9 pkt.
7. UKS Pałac Nieborów 9 pkt.
8. PTC Pabianice 8 pkt.
9. LUKS Strzałków 7 pkt.
10. Hetman Ostrowiec Świętokrzyski 7 pkt.
11. LKS Park Starzenice 6 pkt.
12. UKS Dziewiątka Sieradz 0 pkt.
13. Fart Kielce 0 pkt.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information