MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach

W czwartek (10.01) w sali Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wierzchlesie rozegrano zawody powiatowe w szachach drużynowych. Wzięło w nich udział 11 ekip ze szkół podstawowych (7) i gimnazjów (4). Rywalizowano na dystansie 7 rund po 15 min. na zawodnika (podstawówki) oraz 6 rund (gimnazja). Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie (dyr. Halina Głuszek).

Sędzią głównym zawodów był Pan Waldemar Wolniaczyk, a sędzią rundowym Pan Arkadiusz Górny. Wśród gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 1 Wieluń. Drugie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 3 Wieluń. W bezpośrednich pojedynkach padł remis, najpierw wygrała jedynka 3-1, a w rewanżu trójka także 3-1. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna Gimnazjum nr 1, a czwarte Gimnazjum w Białej.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych - Wierzchlas, 10.01.2013

Mc

Drużyna

Meczowe

Pkt. za partie

Wynik na 1 szach.

 1.  

Gim. 1 Wieluń I

10.0

19.0

6.0

 1.  

Gim. 3 Wieluń I

10.0

19.0

4.0

 1.  

Gim. 1 Wieluń II

2.0

7.5

1.0

 1.  

Gim. Biała

2.0

2.5

1.0

 

W kategorii szkół podstawowych nie zawiódł faworyt - pierwsza drużyna SP 5 Wieluń, która wygrała wszystkie pojedynki, poza jednym: w pierwszej rundzie po ciężkiej walce padł remis z drugim zespołem SP 5 Wieluń. Walka o drugie (premiowane awansem) odbyła się pomiędzy drużyną SP Skomlin, SP Wierzchlas i drugim składem Piątki Wieluń. Ostatecznie drugie miejsce zajął Skomlin, który w decydującym meczu wygrał z Wierzchlasem 3-1. Do etapu rejonowego (odbędzie się 5.02 w Gimnazjum nr 3 w Wieluniu) awans uzyskały po dwie drużyny w każdej grupie wiekowej. Dekoracji zwycięskich zespołów dokonał wójt gminy Wierzchlas pan Krzysztof Bednarek oraz dyr. Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie pani Halina Głuszek. Wyniki zawodów:

 Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych - Wierzchlas, 10.01.2013

Mc

Drużyna

Meczowe

Pkt. za partie

 1.  

SP 5 Wieluń I

11.0

20.5

 1.  

SP Skomlin I

9.0

17.5

 1.  

SP Wierzchlas I

8.0

16.0

 1.  

SP 5 Wieluń II

8.0

12.5

 1.  

SP 4 Wieluń

3.0

6.5

 1.  

SP Skomlin II

2.0

5.5

 1.  

SP Wierzchlas II

1.0

5.5

 

Składy zwycięskich zespołów:

Gim. nr 1 Wieluń – Mariusz Kowalczyk, Kordian Jasiński, Wiktor Piechociński, Katarzyna Skibińska. Opiekun drużyny -Wanda Lewik

SP 5 Wieluń – Michał Wieczorek, Jakub Bakalarczyk, Zuzanna Bakalarczyk, Katarzyna Jajczak. Opiekun drużyny – Waldemar Wolniaczyk.

DSC07621

Medaliści Szkół Podstawowych

DSC07630

Złoty medal gimnazjów

DSC07631

Srebrny medal gimnazjów.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information