MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Trzy miejsca na podium w Kaliszu.

II Ogólnopolski Festiwal Szkoły szachowej SzachMistrz w Kaliszu zgromadził prawie 170 dzieci, w tym ponad 100 przedszkolaków startujących w Mistrzostwach Szkoły Szachmistrz. Zawodnicy wieluńskiej piątki startowali w grupie do lat 12, która została na koniec podzielona na grupę dziewcząt i chłopców. Grano 8 rund po 15 min. na zawodnika. Z sześciu pucharów zawodnicy Piątki Wieluń wywalczyli aż trzy. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)- ubiegłoroczna wicemistrzyni, na drugim uplasowała się Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wielkopolski), a na trzecim Zuzanna Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń). Z kolei w grupie chłopców najlepszy okazał się Tomasz Góreczny (UKS Rodło Opole), drugi był Kacper Śnieżek (JKSz-W Jarocin) – ubiegłoroczny wicemistrz, a trzeci – Kamil Świątek (UKS Piątka Wieluń). Na szczególne brawa zasłużył Kamil, który ograł troje wyżej rozstawionych zawodników z Kalisza, a przegrał tylko z Natalką i Zuzią. Bardzo dobrze zaprezentowali się także najmłodsi: Adam Słonina i Szymon Wojtasik (rocznik 2005) oraz Antek Raszewski, który będąc przedszkolakiem musiał grać ze starszymi od siebie, a mimo to zdobył 2,5 pkt. Wyniki zawodów dostępne są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_1416/ oraz na stronie szachowej Szachmistrz (także galeria kilkuset zdjęć).

Miejsca zawodników wieluńskich: 

Kategoria dziewcząt:
1. Guzik Natalia - 6 pkt.
3. Bakalarczyk Zuzanna - 5,5 pkt.
Kategoria chłopców:
3. Świątek Kamil - 6 pkt.
15. Słonina Adam - 5 pkt
17. Jasiński Jan  - 4,5 pkt.
18. Makielak Dawid - 4,5 pkt.
37. Wojtasik Szymon - 3 pkt.
43. Raszewski Antoni - 2,5 pkt.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information