MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz dziesięć medali zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych.

W Soczewce k. Płocka w dniach 29.05-2.06.2013 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych. Wzięło w nich udział ponad 80 zawodników z 10 klubów. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Szachowy w Łodzi. W turnieju wzięła udział dziesięcioosobowa drużyna UKS Piątka Wieluń. Rywalizacja w turnieju klasycznym przebiegała na dystansie 9 rund w trzech grupach turniejowych: dziewczęta i chłopcy do lat 9, juniorki powyżej 9 lat i juniorzy powyżej 9 lat. Sędzią głównym zawodów był Sędzia Międzynarodowy Pan Andrzej Miętkiewicz. Po zakończeniu turnieju dokonano podziału na grupy wiekowe określone przepisami PZSzach.

Najlepiej spośród zawodników UKS Piątka Wieluń spisały się dziewczęta wygrywając swoje grupy turniejowe. Zuzia Bakalarczyk wygrała grupę dziewcząt do lat 13, Natalka Kędzia grupę dziewcząt do lat 11 oraz Natalka Guzik, (która decyzją trenerów została wystawiona w grupie chłopców w celach szkoleniowych) wygrała grupę chłopców do lat 13. Srebrny medal w grupie chłopców do lat 13 zdobył Michał Wieczorek, a brązowy Kuba Bakalarczyk – tak więc w tej grupie całe podium dla wielunian. Pozostali spisali się na miarę swoich możliwości zajmując miejsca w czołówce: Adam Słonina (IV – do lat 9), Bartek Wolniaczyk (V do lat 17), Hubert Makielak (VI do lat 17) oraz Dawid Makielak (VIII do lat 11). Jedyny debiutant w tak poważnej imprezie (Szymon Wojtasik) zajął XI miejsce w grupie do lat 9 i zdobył V kat. szachową. Miejsca i zdobycze punktowe zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Klasycznych:

Chłopcy do lat 17:
5. Wolniaczyk Bartosz 5,5 pkt.
6. Makielak Hubert 5,5 pkt.
Chłopcy do lat 13:
1. Natalia Guzik 5,5 pkt.
2. Wieczorek Michał 5,5 pkt.
3. Bakalarczyk Jakub 5,5 pkt.
Chłopcy do lat 11:
8. Makielak Dawid 4,0 pkt.
Chłopcy do lat 9:
4. Słonina Adam 5,5 pkt.
11. Wojtasik Szymon 3,0 pkt.
Dziewczęta do lat 13:
1. Bakalarczyk Zuzanna 6,0 pkt.
Dziewczęta do lat 11:
1. Kędzia Natalia 4,0 pkt.

 

Po trzech dniach zmagań w szachach klasycznych przyszedł czas na szachy błyskawiczne. W niedzielę (2.06) grano 11 rund tempem 3 min. na zawodnika + 2 sek. doliczane za każdy ruch. Wszyscy uczestnicy zawodów wojewódzkich grali razem, a na koniec sporządzona została klasyfikacja w poszczególnych grupach turniejowych. Tym razem najlepiej spisali się Kuba Bakalarczyk i Natalia Guzik zdobywając złote medale w swoich grupach turniejowych oraz Natalia Kędzia, Zuzia Bakalarczyk i Michał Wieczorek zdobywając medale brązowe. Miejsca i zdobycze punktowe zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych:

Chłopcy do lat 17:
4. Makielak Hubert 7,0 pkt.
6. Wolniaczyk Bartosz 7,0 pkt.
Chłopcy do lat 13:
1. Bakalarczyk Jakub 7,0 pkt.
3. Wieczorek Michał 7,0 pkt.
Chłopcy do lat 11:
9. Makielak Dawid 6,0 pkt.
Chłopcy do lat 9:
8. Słonina Adam 4,0 pkt.
9. Wojtasik Szymon 4,0 pkt.
Dziewczęta do lat 13:
1. Guzik Natalia 7,0 pkt.
3. Bakalarczyk Zuzanna 5,5 pkt.
Dziewczęta do lat 11:
3. Kędzia Natalia 5,0 pkt.

 

W klasyfikacji drużynowej klub UKS Piątka Wieluń wywalczył drugie miejsce.

Klasyfikacja drużynowa Indywidualnych Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach 2013:

L.P. Klub  PKT.
1. KSz Piątka Skierniewice 27
2. UKS Piątka Wieluń 25
3. UKS Jedynka Bełchatów 24
4. Pałac Nieborów 23
5. ŁKS Szach-Centrum Łódź 14
6. LUKS Strzałków 3

 

 

         W trakcie mistrzostw rozegrano III Ligę Juniorów (Liga Wojewódzka Juniorów), która była jednocześnie eliminacją do II Ligi Juniorów. W trakcie trzydniowych (wieczornych zmagań) drużyna UKS Piątka Wieluń zajęła drugie miejsce i awansowała do II Ligi Juniorów, która odbędzie się w dniach 22-30.07.2013 w Szczyrku. Po dwóch bardzo zaciętych pojedynkach z Pałacem Nieborów i ŁKS Szach-Centrum Łódź (w obu meczach remisy) UKS Piątka Wieluń zajął drugie miejsce w lidze. Być może wyniki byłyby lepsze, ale grano tempem 30 min. na zawodnika i w niedoczasach nie udało się wygrać dwóch partii Bartkowi i jednej Hubertowi. W lidze juniorów gra się w ustawieniu: I i II szachownica – juniorzy do lat 18, II i IV szachownica – juniorzy do lat 14, V szachownica – juniorka do lat 18 i VI szachownica – juniorka do lat 14. Dorobek zawodników na poszczególnych szachownicach:

I szach. – Hubert Makielak (0,5 z 2 partii), II szach. – Bartosz Wolniaczyk (0,5 z 2 partii), III szach. – Michał Wieczorek (1,0 z 2 partii), IV szach. – Jakub Bakalarczyk (1,5 z 2 partii), V szach. – Natalia Guzik (2,0 z 2 partii), VI szach. – Zuzanna Bakalarczyk (0,5 z 1 partii), rez. Natalia Kędzia (0 z 1 partii)

Wyjazd był możliwy dzięki dotacji z Gminy Wieluń a także GOKiS Skomlin (Natalia Guzik oraz Adam Słonina).

Mistrzostwa szachy Soczewka 087

Na zdjęciu zawodnicy UKS Piątka Wieluń wraz z opiekunami i trenerami.

Mistrzostwa szachy Soczewka 083

Na zdjęciu zwycięzcy w klasyfikacji klubowej.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information