MOS UKS "Piątka Wieluń"

ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Czworo szachistów UKS Piątka Wieluń wywalczyło awans do przyszłorocznych indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów

W trakcie Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, odbywających się w Suchedniowie w dniach 20-26.10.2013 wzięło udział 10 zawodników UKS Piątka Wieluń. Awans do Mistrzostw Polski wywalczyły trzy dziewczęta: Natalia Kędzia i Kasia Jajczak do lat 11, Zuzia Bakalarczyk do lat 13 oraz Jakub Bakalarczyk do lat 13.

Dziewczęta do lat 9: 14. Michalina Matyjasek - 3.0 pkt. z 9 partii

Najlepiej spośród wszystkich zawodników spisały się dziewczęta w grupie wiekowej do lat 11 i 13. Bardzo dobrze zagrała Natalka Kędzia, która jako jedyna nie przegrała żadnej partii. Dobre zawody rozegrała także Zuzia Bakalarczyk i Kasia Jajczak. Na czwartym miejscu w grupie do lat 11 Kasia Jajczak, która wydaje się nie grała gorzej niż Natalia, ale miała trochę pecha. Awans wywalczył także Kuba Bakalarczyk, który zajął czwarte miejsce do lat 13. Bardzo blisko awansu był Bartek Wolniaczyk, który potrzebował remisu w ostatniej partii, ale nie wiedząc o tym, że układ wyników dawał awans grał na wygraną w bardzo ryzykownym wariancie i przegrał partię (a remis miał pewny gdyby nie ryzykował). Szanse na awans miał najmłodszy Adam Słonina, ale mimo wygranej w ostatniej rundzie zajął ósme miejsce (z tej grupy awansowało sześciu zawodników). Janek Jasiński zagrał dobre zawody zdobywając połowę punktów (9 miejsce). Kamil Świątek i Dawid Makielak nieco słabiej, natomiast Michalina Matyjasek, dla której był to debiut w zawodach o tak długim czasie mimo odległej lokaty spisała się nieźle grając m. in. jedną z najdłuższych partii turnieju – ponad 3,5 godziny. Drużynowo zawodnicy UKS Piątka Wieluń zajęli trzecie miejsce ustępując jedynie Piątce Skierniewice i Jedynce Bełchatów. Z pewnością wyjazd bardzo udany ze względu na prezentowany poziom gry i profesjonalne podejście młodych szachistów do obowiązków, dobry także w kontekście ilości awansów do MPJ, choć troszkę szczęścia i mogły być jeszcze dwa. W sumie zawodnicy UKS Piątka Wieluń mają 6 finalistów MPJ 2014, ponieważ Natalia Guzik zapewniła sobie ten awans dobrą grą na MPJ 2013, a do klubu dołączyła latem mieszkanka Tuszyna Ewelina Wojna, która także ma zapewniony awans na MPJ do lat 16.

Klasyfikacja drużynowa

1. KSz Piątka Skierniewice - 46 pkt.
2. UKS Jedynka Bełchatów - 20 pkt.
3. UKS Piątka Wieluń - 18 pkt.
4. ŁKS Szach-Centrum Łódź - 15 pkt
5. LUKKS Kielce - 14 pkt.
6. Hetman Ostrowiec Świętokrzyski - 12 pkt.
7. Debiut Ostrowiec Świętokrzyski - 11 pkt.
8. KMKSz Victoria Kielce - 10 pkt.
9. UKS Pałac Nieborów - 9 pkt.
10. LUKS Strzałków - 4 pkt.
11. KLIM UKSz Gambit Starachowice - 4 pkt.
12. UKS Dziewiątka Sieradz - 2 pkt.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z dotacji Gminy Wieluń oraz GOKiS Skomlin (Kamil Świątek, Michalina Matyjasek i Adam Słonina) przy dużym wsparciu ze środków własnych UKS Piątka Wieluń, WTSz „MAT” Wieluń, ŁZSzach oraz rodziców. Wsparcia udzieliła także firma Techmex.

Makroregion 2013 1

Zawodnicy i opiekunowie UKS Piątka Wieluń (w tle organizatorzy): od lewej – Dawid Makielak, Jakub Bakalarczyk, Kamil Świątek, Adam Słonina, Dorota Słonina-opiekun, Kasia Jajczak, Waldemar Wolniaczyk-opiekun, Bartek Wolniaczyk, Zuzia Bakalarczyk, Natalia Kędzia, Michalina Matyjasek oraz Jan Jasiński.

Makroregion 2013 2

Zawodnicy wieluńskiej piątki z trenerem: od lewej – Kamil Świątek, Bartosz Wolniaczyk, Jakub Bakalarczyk, Jan Jasiński, Dawid Makielak, Michalina Matyjasek, Waldemar Wolniaczyk, Adam Słonina, Natalia Kędzia, Zuzanna Bakalarczyk, Katarzyna Jajczak.

poniedziałek 13:30-16:00

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.