MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Udany występ zawodników wieluńskiej piątki w Bełchatowie.

Pięciu szachistów reprezentujących UKS „Piątka Wieluń” uczestniczyło w Turnieju Szachowym z okazji Dnia Niepodległości w Bełchatowie w dniu 9.11.2013. Był to turniej zorganizowany przez klub Jupiter Bełchatów z okazji XV – lecia powstania. Startowało w nim ponad 70 zawodników, którzy podzieleni zostali na juniorów do lat 13 oraz pozostałych po zakończeniu rywalizacji. Nasi zawodnicy zostali rozstawieni w drugiej dziesiątce, poza ośmioletnim Szymonem Wojtasikiem rozstawionym pod koniec stawki. Z pewnością był to dobry występ wszystkich zawodników, zwłaszcza Natalki Guzik i Bartka Wolniaczyka. Bartek przegrał tylko z nr 1 turnieju i zremisował z nr 2 i 3 oraz Natalką, natomiast Natalia przegrała z nr 2 i 4 turnieju. Zresztą Bartek grając ostatnią rundę z Pawłem Sośnią (nr 2 - rank. 2090) miał wygraną i brakło mu ok. 3 sekund do zrobienia mata (remis dał 9 miejsce – wygrana dawała 5 i nagrodę). Natalia zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorów (do lat 13), drugie miejsce wśród juniorów zajął Kuba Bakalarczyk, czwarte Zuzia Bakalarczyk, a piętnaste Szymon Wojtasik. Nagrodami były bony (pokaźnej wartości – I miejsce 140 zł.) do sklepu Leclerc dla pierwszych sześciu zawodników w każdej grupie turniejowej.

Wyniki (trzech najlepszych) oraz zawodnicy UKS Piątki Wieluń:

1. Sobaniec Dominik (Bełchatów) - 7,5 pkt.
2. Osiński Emil (Bełchatów) - 7,0 pkt.
3. Osiński Kamil (Bełchatów) - 7,0 pkt.
8. Guzik Natalia (Piątka Wieluń) - 6,5 pkt. (I m. do lat 13)
9. Wolniaczyk Bartosz (Piątka Wieluń) - 6,5 pkt.
19. Bakalarczyk Jakub (Piątka Wieluń) - 5,5 pkt. (II m. do lat 13)
25. Bakalarczyk Zuzanna (Piątka Wieluń) - 5,0 pkt. (IV m. do lat 13)
49. Wojtasik Szymon (Piątka Wieluń) - 4,0 pkt. (XV m. do lat 13)

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information