MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Siedemdziesięciu szachistów startowało w XII Turnieju Szachowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie.

Tradycyjnie w połowie listopada (16-17.11.2013) szachiści spotkali się w Skomlinie na rozgrywanym już po raz dwunasty turnieju z okazji Święta Niepodległości o puchar Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa. Podobnie jak poprzednie edycje turniej rozegrano w trzech grupach turniejowych: A - zawodnicy z rankingiem ELO oraz 1800 i więcej (dopuszczono w tej grupie kilku zdolnych juniorów o rankingu 1600), B – juniorzy z rankingiem do 1600 (do lat 15) oraz C – juniorzy z rankingiem do 1250 (do lat 12). Grupy A i B grały osiem rund po czterdzieści minut na zawodnika, a grupa C dziewięć rund po 30 minut na zawodnika.

W turniejowe szranki stanęło 70 szachistek i szachistów głównie z Powiatu Wieluńskiego oraz zawodnicy z Pabianic, Łodzi, Kluczborka, Sieradza, Kalisza, Bełchatowa, Prudnika. Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Remigiusz Rudolf, Zbigniew Guzik i Andrzej Siorek jako rundowi. Głównym organizatorem i fundatorem nagród był jak zawsze życzliwy szachom Wójt Gminy Skomlin Pan Grzegorz Maras. Wsparcia organizacyjnego udzielili dyrektorzy skomlińskiego zespołu szkół Pan Jarosław Preś oraz Pani Wioletta Musiał, szefowa skomlińskiego GOKiS-u Pani Anna Nowak, działacze WTSz MAT Wieluń oraz inicjatorzy pierwszych turniejów Pani Renata Kiczka oraz Pan Aleksander Owczarek, którzy byli także fundatorami nagród. Pozostali fundatorzy nagród to: Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej Pan Roman Furman, Prezes SKR Skomlin Pani Elżbieta Kiczka, Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Pan Andrzej Chowis, KGW we Wróblewie, Pan Zdzisław Bator, Pan Leszek Cytryna, Pan Edward Czyż, Pan Paweł Jaśko, Pan Krzysztof Jeż, Pan Jerzy Matys, Apteka „Magnolia”. We wręczaniu nagród brali udział także: Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Pan Marek Kieler, Wiceburmistrz Wielunia Pan Janusz Pamuła, Przewodniczący Rady Gminy Skomlin Pan Jerzy Siwik oraz Sekretarz Gminy Pani Jadwiga Kowalek.

Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Uczestnicy imprezy chwalili sprawną organizację turnieju i świetną kuchnię serwującą doskonałe posiłki. Obiecali powrócić do Skomlina za rok.

W głównym turnieju zwycięzcą został Andrzej Szybka - 6,5pkt (PAT Ligota Dolna) przed Rafałem Kowalczykiem (LKS Prak Starzenice) – 6,5 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się Karol Błaszczak (SDK Wieluń) - 6,0pkt., czwartym Miłosz Rewasiewicz i piątym Dawid Pilarski (obaj PAT Ligota Dolna) 5,5pkt.. W kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Skomlina Natalia Guzik 4,0pkt. wyprzedzając koleżanki z Piątki Wieluń – Natalię Kędzię 4,0pkt., Katarzynę Jajczak i Zuzannę Bakalarczyk (obie po 2,5 pkt.). Wszystkie cztery dziewczęta będą (wraz z Kubą Bakalarczykiem) reprezentować Piątkę Wieluń na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kwietniu 2014, na którą zakwalifikowali się podczas eliminacji rejonowych. Należy wspomnieć, że na olimpiadzie do lat 12 i 14 będzie grało prawie 190 zawodników, z czego aż 5 z UKS Piątka Wieluń – będzie to jeden z najliczniejszych klubów.

W grupie B zwyciężyła Angelika Stanowska (Jedynka Bełchatów) z kompletem punktów, wyprzedzając wśród dziewcząt Martę Zabłocką (ŁKS Szach-Centrum-Łódź) – 5,5 pkt. oraz Olgę Kopeć (Jedynka Bełchatów) – 3,0 pkt. Wśród chłopców wygrał Artur Mikołajczyk (UKS Piątka Wieluń) 6,0pkt., przed Mateuszem Hochmanem (Jedynka Bełchatów)– 5,5 pkt. oraz Jakubem Dudą (PTC Pabianice)– 4,5 pkt.

W grupie C zwyciężyła również dziewczyna Kinga Kędzierska (GOK Czarnożyły) – 7,0 pkt. wyprzedzając w kategorii dziewcząt Nelly Gralę (KTSz-w Kalisz) – 6,5 pkt. oraz Michalinę Matyjasek (GOKiS Skomlin) – 6,0 pkt.. W kategorii chłopców wygrał Mikołaj Jacaszek (UKS Piątka Wieluń) 7,0 pkt., przed Kacprem Motylem (Jedynka Bełchatów) 6,0 pkt. oraz Krzysztofem Matysem (GOKiS Skomlin) 5,0pkt.

Ponadto osiem osób podczas turnieju wypełniło normy na V i jedna na IV kategorię szachową.

Na zdjęciu zwyciężczynie w kategorii kobiet (grupa A)

Skomlin 5

 

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information