MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Siedem miejsc na podium zawodników z Wielunia i Skomlina w Kluczborku.

Kilkunastu szachistów ze Skomlina i UKS „Piątki Wieluń” uczestniczyło w VI Andrzejkowym Turnieju Szachowym pod patronatem Posła na Sejm RP Andrzeja Buły. 30 listopada rywalizowało w Kluczborku na dystansie 7 rund (15 min. na zawodnika) 57 juniorów i seniorów z różnych ośrodków południowej i centralnej Polski. Bardzo dobrze w turnieju spisali się zawodnicy z naszego powiatu zwyciężając zdecydowanie w kilku kategoriach:

Juniorzy (Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – grali z seniorami)

1. Bartosz Wolniaczyk 5,0 pkt (UKS Piątka Wieluń)

3. Jakub Bakalarczyk 4,0 pkt (UKS Piątka Wieluń)

5. Hubert Makielak 3,0 pkt. (UKS Piątka Wieluń)

Juniorki (Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – grały z seniorami):

1. Natalia Guzik 4,0 pkt. (GOK Skomlin)

2. Zuzanna Bakalarczyk 4,0 pkt (UKS Piątka Wieluń)

Chłopcy do lat 12 (kl. IV-VI):

1. Kamil Świątek 6,5 pkt (GOK Skomlin)

5. Dawid Makielak 4,5 pkt. (UKS Piątka Wieluń)

Dziewczęta do lat 12 (kl. IV-VI):

2. Katarzyna Jajczak 4,5 pkt. (UKS Piątka Wieluń)

Chłopcy do lat 9 (kl. I-III):

4. Mikołaj Małycha 3,0 pkt (GOKiS Skomlin)

6. Szymon Klatka 2,5 pkt (GOKiS Skomlin)

8. Sebastian Małycha 2,0 pkt (GOKiS Skomlin)

Dziewczęta do lat 9 (kl. I-III):

2. Michalina Matyjasek 3,0 pkt (GOKiS Skomlin)

Tym razem bardzo dobre zawody rozegrał Bartek Wolniaczyk, który mógł nawet wygrać cały turniej w kategorii open (przegrał na czas z FM Jerzym Kotem w wygranej pozycji – panu Jerzemu została sekunda, a Bartkowi spadł czas), ostatecznie zajmując wśród seniorów trzecie miejsce. W sposób zdecydowany kategorię szkół podstawowych wygrał Kamil Świątek, grając od początku do końca turnieju bardzo pewnie. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Natalia Guzik oraz rodzeństwo Bakalarczyków: Jakub i Zuzia – dziewczęta grały w wyższej grupie (seniorki i juniorki powyżej lat 12) ze względów treningowych, a mimo to zdecydowanie wygrały tę grupę. Dobrze spisali się także niedawni debiutanci (na turnieju w Skomlinie 2 tygodnie wcześniej) Sebastian i Mikołaj Małycha oraz Szymon Klatka, którzy toczyli wyrównane partie z często dużo starszymi zawodnikami. Drugie miejsca w swoich grupach turniejowych zajęły Kasia Jajczak i Michalina Matyjasek – obie zagrały kilka dobrych partii, ale nie ustrzegły się też błędów.

 DSC 5112

 Na zdjęciu: Zwycięzcy w kategorii juniorów: Bartosz Wolniaczyk i Natalia Guzik z Posłem na Sejm RP Andrzejem Bułą.

 DSC 5129

Na zdjęciu: Zawodnicy UKS Piątka Wieluń i GOKiS Skomlin, od lewej w górnym rzędzie: Michalina Matyjasek, Kamil Świątek, Jakub Bakalarczyk, Hubert Makielak, Bartek Wolniaczyk, w dolnym rzędzie: Sebastian Małycha, Szymon Klatka, Dawid Makielak, Mikołaj Małycha, Natalia Guzik, Zuzia Bakalarczyk, Kasia Jajczak.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information