MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach .

W poniedziałek (10.02) w sali Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wierzchlesie rozegrano eliminacje powiatowe w szachach drużynowych. Wzięło w nich udział 8 ekip ze szkół podstawowych (4) i gimnazjów (4). Rywalizowano na dystansie 6 rund po 15 min. na zawodnika (każdy z każdym mecz i rewanż). Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie. Sędzią głównym zawodów był Pan Waldemar Wolniaczyk, a sędzią rundowym Pan Arkadiusz Górny. Wśród gimnazjów zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum nr 3 Wieluń pokonując wszystkie drużyny dwukrotnie w stosunku 4-0. Drugie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 Wieluń. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna Gimnazjum Mokrsko, a czwarte Gimnazjum nr 2 Wieluń. Skład zwycięskiej drużyny : Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Adrian Miś, Marta Mikołajczyk.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Gimnazjalnych - Wierzchlas, 10.02.2014

Mc

Drużyna

Meczowe

Pkt. za partie

Gim. 3 Wieluń

12.0

24.0

Gim. 1 Wieluń

8.0

15.5

Gim. Mokrsko

4.0

6.0

Gim. 2 Wieluń

0.0

2.5

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Skomlina. Walka o drugie (premiowane awansem) miejsce odbyła się pomiędzy drużyną SP 5 Wieluń oraz SP Wierzchlas. Ostatecznie drugie miejsce zajął zespół wieluńskiej piątki, który jest aktualną dziewiątą drużyną mistrzostw polski. Skład zwycięskiej drużyny : Natalia Guzik, Kamil świątek, Adam Słonina, Michalina Matyjasek.

Do etapu rejonowego (odbędzie się 18.02 w Sieradzu) awans uzyskały po dwie drużyny w każdej grupie wiekowej.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych - Wierzchlas, 10.02.2014

Mc

Drużyna

Meczowe

Pkt. za partie

SP Skomlin

9.0

18.0

SP 5 Wieluń

8.0

15.5

SP Wierzchlas

7.0

14.5

SP 4 Wieluń

0.0

0.0


mp1

Na zdjęciu zwycięzcy w kategorii gimnazjów - od lewej: Zdrian Miś, Jakub Bakalarczyk, Michał Wieczorek, Marta Mikołajczyk.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information