MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Zwycięstwo Huberta Makielaka w XI Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka.

Prawie 60 szachistek i szachistów stanęło do walki w sobotę i niedzielę (8-9.02.2014r) o nagrody w XI Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Pana Janusza Antczaka, który został rozegrany w sali gimnastycznej SP 5 i Gimnazjum nr 3 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach turniejowych: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400, C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200.

W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń, GOKiS Skomlin, GOKiS Mokrsko, GOK-u Czarnożyły, SDK Wieluń oraz Pątnowie. Gości reprezentowały ekipy z Jedynki Bełchatów, a także przedstawiciele ŁKS Szach–Centrum Łódź, Lech WSUS Poznań, PTC Pabianice, Społem Opole, Goniec Kluczbork, PAT Ligota Dolna.

Zawody sędziował Waldemar Wolniaczyk. W organizację imprezy z wielkim zaangażowaniem włączyli się rodzice zawodników UKS „Piątka Wieluń” – Z. Guzik, P. Makielak, M.Wojtasik. Turniej po raz piąty odbył się w sali Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczał Burmistrz Wielunia Pan Janusz Antczak.

W turnieju A zwyciężył z bardzo dużą przewagą (8,5 pkt) Hubert Makielak (UKS Piątka Wieluń) przed Karolem Błaszczakiem (SDK Wieluń) (7pkt.) oraz Andrzejem Merci (Goniec Kluczbork) – 6,5pkt.

Wśród dziewcząt w tej grupie zwyciężyła reprezentantka UKS „Piątka Wieluń”: Natalia Guzik przed Mariką Kostecką (Lech WSUS Poznań) oraz Zuzanną Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń) - wszystkie trzy dziewczęta są finalistkami Mistrzostw Polski do lat 14. Na kolejnych miejscach finalistki Mistrzostw Polski do lat 12 (Natalia Kędzia i Kasia Jajczak) – obie UKS Piątka Wieluń.

W grupie B wśród chłopców wygrał Piotr Grzelak (SP 184 Łódź) przed Bartłomiejem Błaźniakiem (Jedynka Bełchatów) oraz Adamem Słoniną (Piątka Wieluń). W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kawula (Piątka Wieluń), drugie Michalina Matyjasek (Piątka Wieluń), trzecie Kinga Kędzierska (GOK Czarnożyły).

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Wojciech Michalak (SP 184 Łódź), przed Kacprem Motylem (Jedynka Bełchatów) i Piotrem Kochem (Jedynka Bełchatów)

W trakcie turnieju 4 osoby uzyskały V i IV kategorie szachowe.

Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje bardzo dobry występ Huberta Makielaka i Natalki Guzik w grupie A.

Wyniki turnieju można prześledzić na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_454/- gr. A, www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_455/ - gr.B oraz www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_456/ - gr.C.

P2090036-1

Zwycięska dziesiątka w turnieju A z Burmistrzem Januszem Antczakiem i sędzią Waldemarem Wolniaczykiem: od lewej Hubert Makielak, Karol Błaszczak, Andrzej Merci i najmłodszy zawodnik grupy A (zajął czwarte miejsce) – Adam Horoszczak

P2090050-1

Najlepsi zawodnicy grupy C z Burmistrzem Januszem Antczakiem.


Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information