MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Jedenaście medali UKS Piątka Wieluń na Mistrzostwach Województwa w Szachach Szybkich w Wieluniu.

Prawie 110 szachistek i szachistów stanęło do walki o medale w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich (P-15), które odbyły się 7 czerwca w Sali SP nr 5 i Gimnazjum nr 3 w Wieluniu. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem po piętnaście minut na zawodnika. Grano w dwóch grupach turniejowych: B – do lat 10 i A – powyżej 10, natomiast medale rozdano w 11 grupach turniejowych. Zwycięzcami grup turniejowych zostali: Mariusz Kowalczyk (LKS Park Starzenice) do lat 18 oraz Szymon Klaska (KTS Kalisz) do lat 10.

Medaliści Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów oraz miejsca zawodników UKS Piątka Wieluń.

Grupa chłopców do lat 8 (C-8)

1.Kalisiak Przemysław  (KSz Piątka Skierniewice)                                                       

9.Raszewski Antoni   (UKS Piątka Wieluń)

Grupa dziewcząt do lat 8 (D-8)

1.Nowacka Anna (KSz Piątka Skierniewice)

Grupa chłopców do lat 10 (C-10)

1.Słonina Adam (UKS Piątka Wieluń)

3.Jacaszek Mikołaj (UKS Piątka Wieluń)

5.Wojtasik Szymon (UKS Piątka Wieluń)

7.Małycha Mikołaj (UKS Piątka Wieluń)

Grupa dziewcząt do lat 10 (D-10)

1.Zabłocka Marta (ŁKS Szach-Centrum Łódź)

3.Matyjasek Michalina (UKS Piątka Wieluń)

Grupa chłopców do lat 12 (C-12)

1.Świątek Kamil (UKS Piątka Wieluń)

4.Makielak Dawid (UKS Piątka Wieluń)

Grupa dziewcząt do lat 12 (D-12)

            1.Kopeć Olga (UKS Jedynka Bełchatów)

            2.Kędzia Natalia (UKS Piątka Wieluń)

3.Jajczak Katarzyna (UKS Piątka Wieluń)

Grupa chłopców do lat 14 (C-14)

1.Bakalarczyk Jakub (UKS Piątka Wieluń)

4.Mikołajczyk Artur (UKS Piątka Wieluń)

7.Jasiński Jan (UKS Piątka Wieluń)

Grupa dziewcząt do lat 14 (D-14)

1.Guzik Natalia (UKS Piątka Wieluń)

2.Bakalarczyk Zuzanna (UKS Piątka Wieluń)    

4.Ryng Aleksandra (UKS Piątka Wieluń)

5.Kawula Aleksandra (UKS Piątka Wieluń)

Grupa chłopców do lat 16 (C-16)

            1.Brodacki Rafał (UKS Dziewiątka Sieradz)

            4.Ramuś Roland (UKS Piątak Wieluń)

Grupa dziewcząt do lat 16 (D-16)

            1.Felczerek Adrianna (Piast Sieradz)

            3.Mikołajczyk Marta (UKS Piątak Wieluń)

            4.Terpis Julia (UKS Piątak Wieluń)

            5.Torchała Marta (UKS Piątak Wieluń)

Grupa chłopców do lat 18 (C-18)

1.Kowalczyk Mariusz (LKS Park Starzenice)

3.Makielak Hubert (UKS Piątka Wieluń)

4.Wolniaczyk Bartosz (UKS Piątka Wieluń)

Wyniki mistrzostw dostępne na stronach:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_2880/ - grupa A

oraz     http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_2881/ - grupa B

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich – Wieluń, 7 czerwca 2014r.

Miejsce

Klub

Złote

Srebrne

Brązowe

Suma

1.

UKS Piątka Wieluń

4

2

5

11

2.

KSz Piątka Skierniewice

2

2

-

4

3.

UKS Jedynka Bełchatów

1

2

3

6

4.

UKS Dziewiątka Sieradz

1

1

1

3

5.

Piast Sieradz

1

1

-

2

6.

LKS Park Starzenice

1

-

1

2

7.

ŁKS Szach-Centrum Łódź

1

-

-

1

8.

SDK Wieluń

-

1

-

1

9.

SP nr 184 Łódź

-

1

-

1

10.

SP nr 1 Brzeziny

-

1

-

1

11.

SP nr 79 Łódź

-

-

1

1

W ramach Mistrzostw Województwa Juniorów zostały rozegrane także Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Seniorów w Szachach Szybkich, w których zwyciężył Karol Błaszczak (SDK Wieluń) przed Andrzejem Dalachem (Polonia Łódź Andrzejów) oraz Piotrem Hałubcem (SDK Wieluń). W kategorii seniorek zwyciężyła (najwyżej rozstawiona z wszystkich zawodników) WIM (Mistrzyni Międzynarodowa) Liliana Leszner (SzUKS Gostmat Gostynin).

Medale, puchary i nagrody zostały ufundowane przez Gminę Wieluń, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Posła na Sejm RP Mieczysława Łuczaka oraz UKS Piątka Wieluń.

W uzupełnieniu informacji szachowych należy wspomnieć, że 18 czerwca zawodnicy UKS Piątka Wieluń rozpoczynają eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski wyjeżdżając do Spały (18-22.06) na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych. 

mistrzostwa szybkie 2014

Na zdjęciu najlepsi zawodnicy mistrzostw podczas ostatniej rundy; I szachownica: Dalach Andrzej – Leszner Liliana, II szachownica: Guzik Natalia (zasłonięta) – Kowalczyk Mariusz, III szachownica: Kruszyński Michał - Błaszczak Karol

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

         MOS UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

 

Remigiusz Rudolf:

Grupa zaawansowana

- wtorek 16:15-18:15

            SP 5 Wieluń

 

 

GOKiS Skomlin:

Guzik Zbigniew

środa 16:00-18:30

 

SP Biała:


Waldemar Wolniaczyk:

poniedziałek 13:30-16:00

 

 

 

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information