MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

IM Maciej Klekowski triumfatorem XIII Szachowego Turnieju „Pamięci Września”

75 uczestników zgromadził XIII Szachowy Turniej "Pamięci Września" rozegrany  14 września 2014 roku w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.  W turniejowe szranki  stanęli  zawodnicy reprezentujący  województwo  łódzkie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie. W tym roku najwyżej rozstawionym zawodnikiem był reprezentujący TS Wisłę Kraków Mistrz Międzynarodowy Maciej Klekowski.  Zawody otworzył Andrzej Stępień – Starosta Powiatu Wieluńskiego nawiązując w otwarciu do pamiętnego polskiego i wieluńskiego września 1939 roku.  Na ceremonii rozpoczęcia byli także: Krzysztof Owczarek – Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu oraz Dariusz Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.  

Zawody rozegrano w dwóch grupach: B ( dzieci do lat 8) grały systemem każdy z każdym (11 rund) oraz A (zawodnicy powyżej lat 8) grający dziewięć rund tempem po 15 min. na zawodnika w turnieju z kojarzeniem szwajcarskim. Po zakończeniu turnieju grupa A podzielona została na następujące grupy wiekowe: (C-11, D-11, C-14, D-14,juniorek starszych i seniorek,  juniorów starszych i seniorów oraz grupę seniorów powyżej 60 lat). Zwycięzcą całego turnieju okazał się najwyżej rozstawiony IM Maciej Klekowski, który wyprzedził Rafała Kowalczyka (LKS Park Starzenice), Krzysztofa Banasika (LKS Zarzewie Prudnik) i Mariusza Kowalczyka (LKS Park Starzenice). Nagrodę dla najlepszej kobiety zdobyła Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń).

Oto zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych:

D-8 (juniorki do lat 8)

  1. Jędrzejewska Zuzanna                   (KTS Kalisz)
  2. Skurniak Julia                                 (KTS Kalisz)
  3. Nowaczyk Wiktoria                         (UKS Dziewiątka Sieradz)

C-8 (juniorzy do lat 8)

  1. Jędraszek Paweł                            (KTS Kalisz)
  2. Błaźniak Bartłomiej                        (UKS Jedynka Bełchatów)
  3. Paździerz Piotr                               (LUKKS Miedziana Góra)

D-11 (juniorki do lat 11)

  1. Nowaczyk Klara                            (UKS Dziewiątka Sieradz)
  2. Matyjasek Michalina                     (MOS UKS Piątka Wieluń)
  3. Lipowska Nadia                            (KSz Piątka Skierniewice)

C-11 (juniorzy do lat 11)

  1. Mechliński Jakub                            (KSz Piątka Skierniewice)
  2. Skurniak Szymon                           (KTS Kalisz)
  3. Ochędzan Tymon                           (KTS Kalisz)

D-14 (juniorki do lat 14)

  1. Guzik Natalia                                     (MOS UKS Piątka Wieluń)
  2. Bakalarczyk Zuzanna                        (MOS UKS Piątka Wieluń)
  3. Kędzia Natalia                                   (MOS UKS Piątka Wieluń)

C-14 (juniorzy do lat 14)

  1. Pułtorak Jan                                        (UKS Rodło Opole)
  2. Góreczny  Tomasz                              (UKS Rodło Opole)
  3. Żuchowski Franciszek                        (SDK Wieluń)

Juniorki powyżej 15 lat i seniorki

  1. Felczerek Adrianna                        (G 1 Sieradz)

Juniorzy powyżej 15 lat i seniorzy

  1. Klekowski Maciej                            (TS Wisła Kraków)
  2. Kowalczyk Rafał                             (LKS Park Starzenice)
  3. Banasik Krzysztof                           (LKS Zarzewie Prudnik)

Seniorzy powyżej 60 lat

  1. Nowakowski Jan                              (OKSz Społem Opole)
  2. Bąbol Zdzisław                                 (Hetman Tomaszów Mazowiecki)
  3. Berezowski Marian                           (LZS Goniec Kluczbork)

Z wieluńskich zawodników pochwalić należy za dobry występ Rafała i Mariusza Kowalczyków oraz zdobywców medalowych miejsc w swoich kategoriach wiekowych, zwłaszcza dziewczęta z wieluńskiej piątki, które wygrały w komplecie grupę do lat 14 (Natalia Guzik, Zuzia Bakalarczyk i Natalia Kędzia).

 Koszty organizacji turnieju oraz zakupu pucharów poniesione zostały przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz  Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, nagród finansowych przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Wieluniu Krzysztofa Owczarka oraz anonimowego darczyńcę (500 zł), natomiast zakupu nagród rzeczowych przez WTSz. ,,MAT" Wieluń .

Sędzią głównym turnieju był sędzia klasy państwowej p. Maciej Sroczyński z Kalisza a rundowym p. Waldemar Wolniaczyk . Duży wkład społecznej pracy w organizację turnieju włożył również p. Zbigniew Guzik. Ogromne podziękowania za, jak zwykle bardzo dobre przygotowanie obiektu do zmagań szachowych należą się Dyrektorowi  ZSZ nr 2 w Wieluniu – Dariuszowi  Kowalczykowi.  Turniej  zorganizowany został przez Wieluńskie Towarzystwo Szachowe ,,MAT", MOS UKS ,,Piątkę Wieluń", Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

Turniej po raz kolejny okazał się bardzo udaną promocją Wielunia, Powiatu Wieluńskiego i Ziemi Wieluńskiej.

Komplet wyników turnieju znajdziesz na oficjalnej stronie:

 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4182/ - grupa A          oraz

 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4184/ - grupa B

Zwycięzcy turnieju

Na zdjęciu najlepsi zawodnicy turnieju; od lewej: Rafał Kowalczyk, Maciej Klekowski, Krzysztof Banasik, Mariusz Kowalczyk i Natalia Guzik

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

         MOS UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

 

Remigiusz Rudolf:

Grupa zaawansowana

- wtorek 16:15-18:15

            SP 5 Wieluń

 

 

GOKiS Skomlin:

Guzik Zbigniew

środa 16:00-18:30

 

SP Biała:


Waldemar Wolniaczyk:

poniedziałek 13:30-16:00

 

 

 

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information