MOS UKS "Piątka Wieluń"


          ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Turniej w Skomlinie

Sześćdziesięciu szachistów startowało w 

XIII Turnieju Szachowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie.

  Tradycyjnie około połowy listopada (22-23.11.2014)szachiści spotkali się w Skomlinie na rozgrywanym już po raz trzynasty turnieju z okazji Święta Niepodległości o puchar Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa. Podobnie jak poprzednie edycje turniej rozegrano w trzech grupach turniejowych: A - zawodnicy z rankingiem ELO oraz 1800 i więcej (dopuszczono w tej grupie kilku zdolnych juniorów o rankingu 1600), B – juniorzy z  rankingiem do 1600  (do lat 15) oraz C – juniorzy z rankingiem do 1250      (do lat 12). Grupy A i B grały osiem rund po czterdzieści minut na zawodnika,  a grupa C dziesięć rund po 30 minut na zawodnika.

W turniejowe szranki stanęło 60 szachistek i szachistów głównie z Powiatu Wieluńskiego oraz zawodnicy z Pabianic, Łodzi, Kluczborka, Sieradza, Kalisza, Bełchatowa, Prudnika, Byczyny. Zawody sędziowali: Waldemar Wolniaczyk, jako sędzia główny oraz Remigiusz Rudolf i  Zbigniew Guzik jako rundowi. Głównym organizatorem i fundatorem nagród był jak zawsze życzliwy szachom Wójt Gminy Skomlin - Grzegorz Maras. Wsparcia organizacyjnego udzielili dyrektorzy skomlińskiego zespołu szkół  Jarosław Preś oraz Wioletta Musiał, szefowa skomlińskiego GOKiS-u  Anna Nowak, działacze WTSz MAT Wieluń oraz inicjatorzy pierwszych turniejów  Renata Kiczka oraz  Aleksander Owczarek, którzy byli także fundatorami nagród. Pozostali fundatorzy nagród to: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej, SKR Skomlin, Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego- Andrzej Chowis, KGW we Wróblewie,  Zdzisław Bator,  Leszek Cytryna,  Edward Czyż,  Zbigniew Leń,  Krzysztof Jeż,  Ireneusz Fraszek,  Andrzej Żółtaszek,  Jadwiga Kowalek,  Dariusz Osadnik oraz  Agnieszka i Dariusz Kiczka.

Turniej rozgrywany był w ciepłej, rodzinnej atmosferze, choć walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Uczestnicy imprezy chwalili sprawną organizację turnieju i świetną kuchnię serwującą doskonałe posiłki. Obiecali powrócić do Skomlina za rok.

W głównym turnieju zwycięzcą został Mariusz Kowalczyk - 7,0pkt (LKS Park Starzenice) przed Rafałem Kowalczykiem (LKS Park Starzenice) – 6,0 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Dalach (Łódź) - 6,0pkt., czwartym Piotr Hałubiec (SDK Wieluń) i Andrzej Szybka (PAT Ligota Dolna) 6,0pkt.. W kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Skomlina Natalia Guzik 5,0pkt. wyprzedzając koleżanki z Piątki Wieluń – Zuzannę Bakalarczyk oraz Natalię Kędzię (obie po 3,0pkt.). Wszystkie trzy dziewczęta będą reprezentować Piątkę Wieluń na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (do lat 14) w kwietniu 2014. Na OOM do lat 12 pojadą także – mieszkanka Wichernika reprezentująca wieluńską piątkę Michalina Matyjasek (zajęła 4 miejsce) oraz Klara Nowaczyk (UKS Dziewiątka Sieradz) – piąte miejsce. Należy także wspomnieć, że na olimpiadzie do lat 12 i 14 będzie grało prawie 190 zawodników, z czego aż 4 z UKS Piątka Wieluń - będzie to jeden z najliczniejszych klubów. Spośród finalistów Mistrzostw Polski zaprezentowali się także w Skomlinie Jakub Bakalarczyk (Mistrzostwa Polski do lat 16 w marcu w Karpaczu) oraz Adam Słonina (Mistrzostwa Polski do lat 10 w marcu Jastrzębiej Górze – mieszkaniec Wróblewa) - obaj także w rozgrywkach ogólnopolskich reprezentują UKS Piątka Wieluń.

W grupie B zwyciężył Szymon Wojtasik (UKS Piątka Wieluń) przed Kamilem Świątkiem (GOKiS Skomlin) oraz Filipem Rosińskim (KTS Kalisz) – wszyscy po 6,0 pkt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się  Aleksandra Siemińska (UKS Dziewiątka Sieradz) przed Anną Grzyb (LKS Stomil Bełchatów) oraz Kingą Kędzierską (GOK Czarnożyły).

W grupie C zwyciężyła z kompletem punktów Alicja Kokoszka (LKS Stomil Bełchatóaw), wyprzedzając w kategorii Joannę Idasiak (GOKiS Skomlin). W kategorii chłopców wygrał Szymon Klatka przed Sebastianem Małychą, Mikołajem Orłowskim oraz Dominikiem Pazerą (wszyscy Skomlin). 

Ponadto trzy osoby podczas turnieju wypełniły normy na IV kategorię szachową – cieszy zwłaszcza norma Joasi Idasiak, która gra w szachy od września i już odniosła tak znaczący sukces.

Na zakończeniu wręczane były nagrody - finansowe dla najlepszych zawodników w grupie A, a rzeczowe dla pozostałych. Wręczane były także nagrody specjalne: najstarszy uczestnik turnieju – Pan Gerhard Kisiel (78 lat), oraz najmłodszy - Mikołaj Orłowski (5 lat), najlepszy zawodnik z Gminy Skomlin – Natalia Guzik. Wszyscy jednak,  oczekiwali przede wszystkim na losowanie (fundowanego przez Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa) roweru oraz innych nagród – w tym roku fundowanych przez WTSz MAT Wieluń oraz Pana Andrzeja Chowisa. Nagrody wylosowali: rower – Bartłomiej Błaźniak (Bełchatów), materac – Wiktoria Nowaczyk (Sieradz), puzzle – Eugeniusz Spadliński (Wieluń) oraz torbę podróżną – Szymon Wojtasik (Wieluń)

Wyniki turnieju:

Grupa A – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5178/

Grupa B – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5179/

Grupa C – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5180/

Wspólne skomlin 2k14

Na zdjęciu zwycięzcy w kategorii A mężczyzn i kobiet wraz z organizatorami, sędziami i sponsorami turnieju. W środku najstarszy i najmłodszy uczestnik turnieju.

Sponsorzy

gmina wielu

          Gmina Wieluń

           Zajęcia:

         

               UKS

    Piątka Wieluń:

 

Waldemar Wolniaczyk:

Grupa początkująca i średnio zaawansowana

- środa      16:15-18:15

- czwartek 16:15-18:15

                SP 5 Wieluń

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.

W imieniu Zarządu – Prezes UKS Piątka Wieluń

Waldemar Wolniaczyk     

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu zbierania danych statystycznych i personalizacji ustawień oraz reklam. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information