MOS UKS "Piątka Wieluń"

ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Sukcesy wieluńskich szachistów na turnieju w Olkuszu

Czworo szachistów z MOSUKS „Piątki Wieluń” uczestniczyło 13.12.2014 r.                                    XXI Międzynarodowym Gwiazdkowym Turnieju Szachowym w Olkuszu. Grano w  turnieju  9 rund tempem 15 minut na zawodnika. Zawodnicy wieluńskiej piątki grali w grupie D – do lat 13 (Natalia Guzik i Zuzia Bakalarczyk), C - do lat 11 (Michalina Matyjasek), oraz B - do lat 9 (Szymon Wojtasik). Tym razem najlepsze wyniki osiągnęli najmłodsi: Michalina Matyjasek wygrała grupę dziewcząt zdobywając 5 pkt. i zostawiając w pokonanym polu dwie bardzo mocne zawodniczki z Chrzanowa, natomiast Szymon Wojtasik zdobył 5,5 pkt. i zajął ósme miejsce w grupie B chłopców, pokonując między innymi tegorocznego wicemistrza Polski do lat 8 Jakuba Chyżego z Gorzowa Wielkopolskiego. Natalia i Zuzia zajęły miejsca trzecie i czwarte w kategorii dziewcząt w grupie D. Można być zadowolonym z  występu, ponieważ każdy z zawodników zajął miejsce wyższe (tylko Natalia identyczne) od tego, z którym startował do gry. Wszyscy zawodnicy wieluńskiej piątki znaleźli się w gronie nagrodzonych i odebrali cenne nagrody: Michalina ogromny puchar i 200 zł., a pozostali nagrody rzeczowe o dużej wartości: zestawy garnków oraz blender.

Wyniki zawodników MOS UKS Piątki Wieluń:

Grupa do lat 9 (chłopcy):

• 8. Wojtasik Szymon               – 5,5 pkt.

Grupa do lat 11 (dziewczęta):

• 1. Matyjasek Michalina          – 5,0 pkt.

Grupa do lat 13 (dziewczęta):

• 3. Guzik Natalia                     - 5,0 pkt.
  • 4. Bakalarczyk Zuzanna         – 4,5 pkt.

Wyniki zawodów na stronach:

Na zdjęciu:

Najlepsze juniorki do lat 13 w XXI Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Olkuszu. Trzecie miejsce Natalia Guzik, czwarte Zuzia Bakalarczyk.

poniedziałek 13:30-16:00

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.