MOS UKS "Piątka Wieluń"

ul. Traugutta 38, 98-300 Wieluń

Zwycięstwo Karola Błaszczaka w XII Mityngu Szachowym o Puchar Burmistrza Wielunia

Ponad 60 szachistek i szachistów stanęło do walki w sobotę i niedzielę (17-18.01.2015r) o nagrody      w XII Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia, który został rozegrany na sali gimnastycznej SP 5 i Gimnazjum nr 3 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 - 1400,  C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200.

W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający        w Piątce Wieluń, GOKiS Skomlin, SDK Wieluń. Gości reprezentowały ekipy z Jedynki Bełchatów, a także przedstawiciele Łodzi oraz Byczyny i GOK Lututów.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk oraz Hubert Makielak. W organizację imprezy z wielkim zaangażowaniem włączyli się rodzice zawodników UKS „Piątka Wieluń” – Z. Guzik oraz M.Wojtasik. Turniej po raz szósty odbył się w sali Gimnazjum nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczał Z-ca Dyrektora ZOPOW w Wieluniu pan Romuald Kucharczyk oraz Pani Dyrektor SP 5 w Wieluniu Mariola Szczepańska i Pani Wicedyrektor SP 5 w Wieluniu Ewa Sobańska.

W turnieju A zwyciężył Karol Błaszczak (SDK Wieluń) - 8.5 pkt. przed Piotrem Hałubcem (SDK Wieluń) – 7.5 pkt. oraz Bartoszem Wolniaczykiem (UKS Piątka Wieluń) – 7.0 pkt.

Wśród dziewcząt w tej grupie zwyciężyła reprezentantka UKS „Piątka Wieluń”: Natalia Guzik przed swoimi koleżankami z klubu: Zuzanną Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń), Michaliną Matyjasek i Natalią Kędzią - wszyskie dziewczęta są finalistkami Mistrzostw Polski do lat 14 i 12 (Michalina).

W grupie B wśród chłopców wygrał Łażewski A. przed  Jaśkiewicz K. oraz Kusiakiem J. – wszyscy Jedynka Bełchatów. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Adrianna Zimoch (Piątka Wieluń), drugie Anna Grzyb (Jedynka Bełchatów), trzecie Aleksandra Kawula (Piątka Wieluń).

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Lis Antoni (Jedynka Bełchatów) przed Rosińskim Bartłomiejem (GOK Lututów) oraz Frukaczem Maciejem (Jedynka Bełchatów). Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Dumin Karolina, Czajczyńska Sandra i Bukała Weronika (wszystkie Jedynka Bełchatów).

W trakcie turnieju 5 osób uzyskało V i sześć IV kategorie szachowe.

Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje dobry występ Michaliny Matyjasek oraz udany debiut najmłodszych, zwłaszcza Adamów: Wichra i Bakalarczyka.

poniedziałek 13:30-16:00

Zarząd UKS Piątka Wieluń zwraca się z prośbą o wsparcie działań naszego klubu i przekazanie 1% podatku dochodowego na konto: FUNDACJI NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WIELUŃSKIEGO

Wystarczy w rozliczeniu wpisać nazwę fundacji oraz numer KRS 0000115352 z dopiskiem (Szachy – Piątka Wieluń)

Zebrane środki finansowe są przeznaczane na szkolenia oraz wyjazdy na turnieje szachowe juniorów naszego klubu.